توسعه و کدنویسی


+ طراحی پوسته

طراحی رابط کاربری

تبدیل به کد، پیکسل به پیکسل

بعد از طراحی رابط کاربری، ساختار طراحی شده باید به کد تبدیل شود. به این مرحله، توسعه‌ی Front-End یا کدنویسی Client Side گفته می‌شود. در تبدیل رابط کاربری از PSD به کدهای CSS/HTML ، مهم است که جزئیات دقیقا در کد پیاده‌سازی شوند. در بسیاری موارد، حتی زیباترین رابط کاربری، با عدم توجه توسعه‌دهنده به جزئیات و پیکسل‌ها، بعد از تبدیل به کد می‌تواند زیبایی خود را از دست دهد؛ پس مهم است که اینترفیس طراحی شده، پیکسل به پیکسل، با تمرکز و در زمان کافی، کدنویسی شود.

طراحی رابط کاربری

HTML5 + CSS3

HTML5 آخرین نسخه از زبان نشانه گذاری ابرمتن است. ساختار خروجی همه‌ی صفحات اینترنت با HTML ساخته می‍شوند، نهایتا مرورگرها کدهای HTML را برای نمایش به کاربر، پردازش میکنند. عناصر برای نمایش به استایل‌هایی نیاز دارند که در CSS تعریف میشوند. کدهای CSS تعیین می‌کنند که کدام عنصر از صفحه، چگونه نمایش داده شود و چه رفتاری داشته باشند. CSS3 آخرین نسخه‌ی ارایه شده‌ی CSS است که تحولات بزرگی در صفحات وب ایجاد کرده، درواقع ‌همه‌ی زیبایی‌های سایت‌های مدرن و تاثیرگذاری که دیده‌اید، با CSS3 ایجاد می‌شوند.

طراحی رابط کاربری

طراحی ریسپانسیو

با افزایش ابزارهای وبگردی و فراگیر شدن اسمارتفون‌ها و تبلت‌ها، نمایش مناسب صفحه‌ی وب در نمایشگرهای مختلف، اهمیت زیادی دارد. برخلاف گذشته، همه‌ی کاربران وبسایت شما فقط با مرورگر دسکتاپ از اینترنت استفاده نمی‌کنند؛ پس ضروری است که کاربری که از تلفن همراه یا تبلت استفاده می‌کند هم تجربه‌ی دلپذیری از استفاده از سایت داشته باشد. با طراحی وب ریسپانسیو (Responsive) یا واکنشگرا، رفتار یک صفحه، در سایزهای مختلف تغییر می‌کند. مثلا با تغییر سایز مرورگر در همین سایت، می‌توانید رفتار و تغییر حالت عناصر را ببینید. در طراحی ریسپانسیو، استایل‌ها و رفتارهای عناصر برای سایزهای مختلف تعریف می‌شود. طراحی ریسپانسیو، به مراتب زمان بیشتری در طراحی و توسعه‌ی یک سایت می‌برد، ولی نتیجه‌ی کار، تجربه‌ی خوبی به کاربران ابزارهای مختلف خواهد داد.

طراحی رابط کاربری

طراحی پوسته‌ی وردپرس

وردپرس، یکی از رایج‌ترین سیستم‌های مدیریت محتواست که به علت راحتی استفاده، انتخاب مناسبی برای راه‌اندازی یک وبسایت است. در وردپرس به راحتی می‌توانید همه‌چیز را مدیریت کنید، از پوسته ها و پلاگین های مختلف استفاده کنید و از امنیت وبسایت مطمئن باشید. با یک پوسته‌ی اختصاصی وردپرس، محتوا و خدمات سایت را با ساختاری که دوست دارید و آنطور که کاربر نیاز دارد به او منتقل کنید. بعد از طراحی رابط کاربری و توسعه‌ی قالب، کدهای HTML/CSS، اسکریپت‌ها، فونت‌ها و تصاویر سایت به یک پوسته‌ی وردپرس تبدیل خواهند شد که به راحتی قابل استفاده خواهد بود و از پنل وردپرس می‌توانید محتوا و تنظیمات قالب را مدیریت کنید.

یک ایده‌ی تازه را شروع کنید :)

با ما تماس بگیرید تا درمورد پروژه صحبت کنیم.

شروع پروژهپرداختپشتیبانی
پاسارگاد گرافیک در گوگل پلاس
پاسارگاد گرافیک را دنبال کنید!